Skrót do najnowszych definicji

 • ZBIGNIEW JAN POPKO
  Współczesny mistyk, jasnowidz, medium, doświadczony uzdrowiciel duchowy, mistrz bioenergoterapii i duchowej psychologii, szaman w boskich pasmach pojednania, nauczyciel świadomego życia, lecz przede wszystkim człowiek, który poświęcił się życiowej misji i pasji, jaką jest budzenie świadomości i pomoc ludziom w odzyskaniu zdrowia, szczęścia i … Czytaj więcej.
 • ZAPAMIĘTAJ TĄ INFORMACJĘ
  ŹRÓDŁO działań i mocy – korzystaj BEZPOŚREDNIO ZE STRON AUTORA, popko.pl / POPKO TV – Zdrowie i Sukces / Popko Meditation World. Tam odnajduj interesujące Cię medytacje, modlitwy, Cuda z Janem, Psychologię Duchową, działania uzdrawiające. W tych kwestiach nie należy korzystać z linków … Czytaj więcej.
 • POZIOMY OPROGRAMOWANIA RZECZYWISTOŚCI
  Zapamiętaj, że umowa z Planetą odnośnie przestawiania wzorów jest w PWW uzupełnieniem wsparcia przez Ducha Świętego. Wtedy składowa energetyczna i duchowa łączą się ze składową materialną albo na poziomie materializacji, albo materializowania, które to potrafi uruchomić procesy odtwarzające atomy, cząstki i komórki w … Czytaj więcej.
 • SCHEMAT
  Schemat to jest jakby połączenie wyniku z Ładu Bożego i Sprawiedliwości Bożej. Schemat umożliwia aktywne bycie w Strumieniu Życia, więc nie ma wówczas potrzeby wytwarzania w sobie i posługiwania się aktywnym, wypromieniowywanym światłem. Dzięki Schematowi, w nim się po prostu jest. Schemat przenika … Czytaj więcej.
 • ŁĄKI EDENU / POLA EDENU / POLANY POLAN
  Łąki Edenu to świat ciszy, emocje nie działają, nie ma potrzeby myślenia, potrzeby nie istnieją. Tam inicjujesz procesy. Ale te procesy które tam inicjujesz, inicjujesz dla Siebie Wielkiego. Jak ty potem spadasz do człowieka fizycznego to tyle osiągniesz. Musisz być coraz bardziej doskonały … Czytaj więcej.
 • DOM BOŻY
  Idea Domu Bożego.  Dom Boży schodzi i wspomaga tylko ludzi, którzy mają serca otwarte. Jezus mówił o Świątyni Serca: “Świątynia Serca to nie Dom Boży. Świątynia Serca to mechanizm w nas ukryty. To Chrystus do nas przemawiający słowem Ducha Świętego, słowem Pana Bożych … Czytaj więcej.
 • POWTÓRNIE NARODZONY
  Jest to opis stanu wynikający z medytacji z cyklu ,,Zimowy Dom‘’, który możemy praktykować na co dzień. Powtórnie Narodzony – a kim my jesteśmy? Czy jesteśmy kukułczym jajem? Czy jesteśmy żółwiem? Czy jesteśmy krokodylem? Czy jesteśmy cząstką powietrza? Nie. Jesteśmy świadomością. Jesteśmy Synem … Czytaj więcej.
 • KSIĘGA CIENI I CIENIE PRZESZŁOŚCI
  Księga Cieni – coś co było bardzo dawno temu.  Wszystko to, co robimy, jest zapisane – to przypomina Księgę Akasza. To jest urządzenie, czyli jest to technicznie robione. To duchowa kamera, która wszystko rejestruje. To, co się wydarzyło jest w tej Kronice zapisane. Tam … Czytaj więcej.
 • TRUP
  TRUP – tu mówimy, że coś się stało i nam się wszystkiego odechciało. Nie chcemy, nie słuchamy, wycofaliśmy się, staliśmy się „zombie”, izolujemy się – niczym trup – w kontekście energetycznym. Trup, sytuacja – tu nie chodzi o cmentarz – jest to stary … Czytaj więcej.
 • EFEKT MANDELI
  To przebicia między istniejącymi wariantami rzeczywistości (rzeczywistościami głównymi i alternatywnymi), wzajemne ich przenikanie i mieszanie się, wpływające na ludzkie myśli i emocje, doprowadzające do załamania systemu energetycznego i (w konsekwencji) ogólnego. Efekt ten występuje gdy jakiś człowiek lub grupa ludzi mówi, że przeżyli … Czytaj więcej.
 • ODRZUCAJĄCY SIEBIE DAWNEGO (BUDZENIE SYNA BOŻEGO)
  To jest możliwe tylko wtedy, kiedy my w tym życiu spełniliśmy się całkowicie. Zrobiliśmy wszystko co można, żeby ludziom było dobrze. Ale nagle przychodzi dzień, ale nagle przychodzi czas, kiedy zaczynamy rozumieć, iż życie, które prowadziliśmy, iż spis wartości, iż zapisy jak to … Czytaj więcej.
 • JAK KORZYSTAĆ Z ODRUCHU PIERWOTNEGO
  ODRUCH PIERWOTNY jest wszystkim, co jest ci potrzebne do odnalezienia się w tej Rzeczywistości. W tamtych przestrzeniach odruch duchowy to nie jest impuls, to jest dokładne widzenie horyzontu przed sobą – ty wiesz, o co chodzi. Gdy kieruje tobą odruch pierwotny, to on … Czytaj więcej.
 • PUSTA PRZESTRZEŃ II
  My, Świadomość, mamy zakodować w sobie raz na zawsze, że jako Świadomość znajdujemy się w Pustej Przestrzeni – tu nie ma nic.
 • PROMIENIE
  Jest 7 promieni podstawowych. Na skali wibracji sprawdzamy, do jakiego promienia dochodzimy podczas medytacji. Przekaz:  „Promień przestrzeni, promień ciała fizycznego, ciała eterycznego, ciała energetycznego, wyższego ciała energetycznego, ciała duchowego i wyższego ciała duchowego, one się wszystkie łączą. Wyższe ciało duchowe objawia swoją obecność … Czytaj więcej.
 • PRZESTRZENIE DUCHOWE
  Istnieją w nas Przestrzenie Duchowe jasne i ciemne. Przestrzenie duchowe mówią o tym, jacy jesteśmy duchowo-energetyczni, czyli jak się otworzyliśmy i obudziliśmy w tamtych wymiarach.   Przyzwyczailiśmy się szukać Przestrzeni Duchowych na zewnątrz, a one są w nas. Trzeba na zawsze odciąć się od … Czytaj więcej.
 • WARUNKI
  Trzeba mieć Moc i być bezwarunkowym, czyli nie stawiać warunków.  Warunkiem było, czy na pewno to Światło poszło, czy wystarczający poziom, czy na pewno zasłużył…. Warunki, których nie powinno być. Uczyli nas oprócz Mocy – bezwarunkowo pomóc i uzdrowić. Światło samo wie co … Czytaj więcej.
 • ORLE PIÓRO
  Orle Pióro to przepustka do Raju. Ten, kto przyczynia się do wzrostu Kreacji w drugim człowieku jest w oczach Świata Duchowego stawiany na równi z Prawem i zawsze zostaje nagrodzony Orlim Piórem. Stanowi ono przepustkę do Raju. Nawet wtedy, gdy takiemu człowiekowi przydarzą … Czytaj więcej.
 • ORKIPIUM
  ORKIPIUM – poziomy przestrzeni życiowej Orkipium – dziwny stan duchowego pobudzenia, tu jakby jest wszystko możliwe, czyli jest to duchowy eksperyment, Wszystkomożliwość, otwiera się Całokreacja. Kiedy całość naszej istoty jest w jutrze fale mózgowe opadają, wibracja się podnosi, jest panowanie nad całą przestrzenią, … Czytaj więcej.
 • ASTRAL
  Astral, to siedmiopoziomowy świat energii subtelnych,  w którym materia wibruje z wyższą częstotliwością niż materia fizyczna i eteryczna. Jest najważniejszym obszarem doskonalenia się człowieka na obecnym etapie ewolucji.  To energetyczne środowisko, w którym dokonuje się pracę nad emocjami. Jest prawdziwym domem, naszym schronieniem … Czytaj więcej.
 • WOLNOŚĆ
  Jest taka droga, która mówi o tym, czym my tutaj jesteśmy.  „Jesteś tym, kim jesteś” to jest głos z Góry do każdego z nas. To głos dla tych, którzy muszą dojść do końca.  „Jesteś moim Synem i zawsze we mnie zostaniesz, wyraziłeś się … Czytaj więcej.
 • UKRYTA KOMORA
  UKRYTA KOMORA – wspólna ze skalą 18 – mówi o tym, że unikamy odpowiedzialności za mnóstwo rzeczy. To specyficzny mechanizm – jesteśmy leniwi, nie kochamy ludzi, nie pomagamy im. Przywary, które oddziałują na naszą egzystencję, w której rzekomo nie umiemy się odnaleźć. Ona … Czytaj więcej.
 • INTERWAŁY CZASOWE
  Interwały czasowe – mówią o tym, że jesteśmy parę razy dziennie wyłączani (na sekundy) i o tym nie wiemy. W tym czasie coś innego się włącza i coś robi.  Ten czas może być wykorzystany np.: do ataku na drugiego człowieka, lub położymy gdzieś … Czytaj więcej.
 • OD REDAKCJI
  „Z jednej strony poznajesz, z drugiej wzrastasz, z trzeciej wychodzisz z tej gry, itd. Tu jest wiele rzeczy jednocześnie. Wszystko zależy od tego, do czego będziemy dążyć. Ja tylko podpowiadam jak się w tym wszystkim odnaleźć… ” Z. J. Popko „Wiedza leży w … Czytaj więcej.
 • CYLINDRY I PUNKTY
  W Bibliotece Wiedzy jest sześć cylindrów, określają czas, przestrzeń, energię i gęstość, obecność i świadomość. Są podstawą, z której reszta wynika. Te 6 cylindrów wyświetla człowieka i tę Rzeczywistość w postaci gigantycznego hologramu o wielkim stopniu spunktowania, czyli wzajemnego, później, wyświetlania się elementów, … Czytaj więcej.
 • DWIE NICI ANTY-DNA
  Istnieją DWIE NICI w łańcuchu DNA pozwalające zastępować (taka nakładka na oryginał) zapisy zawarte w pierwszych ośmiu niciach DNA, czyli mamy 8 nici – ciało fizyczne i struktury energetyczne (należą do nich: psychika, umysł, wola, struktura ruchu, itd.) – to tam możemy wprowadzać … Czytaj więcej.