SKŁADOWA INDYWIDUALNA

Składowa indywidualna to umiejętność ustawiania swoich wszystkich powłok i wykorzystania ich w walce o cel. Dobrze zrozumiana indywidualność jest bardzo ważnym czynnikiem, bo dzięki niej składowa indywidualna może funkcjonować. SKŁADOWA INDYWIDUALNA – czyta Andrzej Gliński. Definicję – na podstawie materiałów, wiedzy i nauk Zbigniewa Jana Popko – opracowała Anna Mularska.

Składowa indywidualna to umiejętność ustawiania swoich wszystkich powłok i wykorzystania ich w walce o cel. Gdy nie będziemy silnie indywidualni, to nie będziemy mogli pewnych rzeczy zrobić. Dobrze zrozumiana indywidualność jest bardzo ważnym czynnikiem, bo dzięki niej składowa indywidualna może funkcjonować. Ona jest byle była potężna i właściwie wykorzystana, ze zrozumieniem.

Składowa indywidualna opiera się na człowieczeństwie i na mocy, którą po człowieczeństwie ta istota była połączona z innymi.

Trzeba składową indywidualną zbudować. To jak z egoistycznym rolnikiem, który na swoim terenie zmienia bieg rzeki, w nowy nurt. Przynosi to korzyć jednym a stratę innym elementom życia, ale życie i tak wciąż pozostaje aktywne. Jeśli rolnik w zgodzie z ideą jedności i braterstwa tak poprowadzi wody, by korzyść odnieśli wszyscy, wtedy idea zawarta w życiu, wesprze go w swym działaniu i efekt dla jednostek będzie większy niż przed zmianami. Kiedy wyrażamy się w idei przy mocnej indywidualnej składowej wtedy efekt, wsparcie będzie potężniejsze ale prawo musi być. To co my musimy i tak zrobić, bo w naszym prawie dusza chce przetrwać to oprócz tego składnika trzeba być duchowo otwartym.

Czytaj dalej „SKŁADOWA INDYWIDUALNA”